А ви знали, що класична музика впливає на мозкові ділянки дитини, які відповідають за мову та емоції?
І що Моцарт і Чайковський - ваші кращі друзі у розвитку малюків, а ось з Бахом та Бетховеном варто бути обережнішими?
Музика - безцінний еліксир, що наповнює нас енергією, особливим змістом, який виховує тіло і душу людини. Наш організм - величезна симфонія, адже кожен орган працює, створюючи всередині нас тендітну і одночасно міцну музичну тканину, гучно відгукуючись в серце і являючи собою єдиний стрункий оркестр.
У світі існує величезна кількість методик, що розвивають дитину, але величезною популярністю користується саме музичні принципи і методи виховання і розвитку.
Спів колискових і прослуховування класичних композицій заспокоюють дитину, підсилюють зв'язок між ним і матір'ю. Класика добре впливає на всі ділянки головного мозку. Класичні мелодії хороші тим, що одразу активізують мозкові ділянки, які відповідають за мову і емоції дитини, її фізичний, соціальний та розумовий розвиток.
Не варто, звичайно ж, перестаратися з часом прослуховування або ж вмикати її цілодобово. Для найменших наших чад - досить включити 1-2 мелодії в день. Поступово, з часом дорослішання, кількість мелодій можна збільшувати. Порада: обов'язково стежте за реакцією дитини на ту чи ту композицію. Якщо малюк заспокоюється, значить цю мелодію ліпше включати перед сном, якщо він починає навіть на несвідомому рівні ворушити ніжками і ручками під музику - ці мелодії ліпше вмикати в періоди активності дитини.
Слід також звернути увагу на підбір музичного матеріалу, адже не все буде корисно вашій дитині. Корисними для сприйняття дитини будуть твори "Колискова" Брамса, "Аве Марія" Шуберта, "Турецький марш" або "Маленька нічна серенада" Моцарта, "Вальс квітів" і "Лускунчик" Чайковського, "Мелодія сліз" Дебюссі.
А ось Бах і Бетховен навпаки будуть підсилювати відчуття тривоги, тому їх слід відкласти на час, коли дитина підросте.
Також звертайте увагу на обробку мелодії, яку ви вмикаєте малюкові - слід брати музику, в якій залучені 1-3 музичних інструменти, немає гучного баса та ударних - такі звуки можуть стурбувати малюка. Намагайтеся вибирати спокійне фортепіано, або ж спокійні мелодії струнних інструментів - це допоможе заспокоїтися не тільки чаду, а й вам самим. А ось, наприклад, звук кларнета і флейти-піколо допомагають поліпшити роботу мозку і кровообіг в організмі.
Крім прослуховування мелодій, зверніть увагу на вибір музичних і звукових іграшок для малюка - в жодному разі не купуйте іграшки з різкими і гучними звуками, також зверніть увагу на якість звучання - якщо звук рипить, хрипить і шипить - задоволення і користі такі ігри теж не нададуть. Для наших найменших дуже важливо почути, зрозуміти, запам'ятати, як і що звучить. А з 7 місяців корисно, завдяки дитячим музичним інструментам, розвивати ще й дрібну моторику! Тому, замість "керма, яке пищить" або машинки, краще віддайте перевагу - дитячому ксилофону, дзвіночкам, маленьким бубнам, маракасам, сопілці або свистку.
Ну і, якщо включити трохи фантазії, "шумовий оркестр" можна створити з підручних засобів. Все, що вам знадобитися - трішки часу і пошук в інтернеті, там є дуже багато уроків зі створення таких інструментів вдома.
Обов'язково пограйте і "пошуміть" з малюком на всьому, стежте за його реакцією, звертайте увагу на те, як він запам'ятовує звуки і як швидко дізнається.
За матеріалами сайту tsn.ua